בית ספר אקסטרני

השלמת בגרויות

השלמת בגרויות והגמישות הלימודית של יהבים

ביהבים אנחנו מאפשרים את מלוא הגמישות – מקיימים פגישת ייעוץ ומחליטים על התכנית של ההשלמות, לפי סמסטרים. ניתן ללמוד את המינימום – קורס אחד בסמסטר – או מספר רב יותר של קורסים, בדרך כלל עד ששה. השיקולים לבחירת הקורסים קשורים לזמן שיש לתלמיד להשקיע בלימודים, סדר עדיפות של חשיבות המקצועות והמאמץ שצריך להשקיע בכל קורס כזה. אין מינימום נדרש של שעות לימוד בשבוע, ואין גם מקסימום.

חשוב לדעת :

לימודים אקסטרנים מאפשרים לתלמידים להיבחן בבחינות בגרות ולקבל תעודת בגרות ממשרד החינוך, ללא ציון שנתי ("ציון מגן" כפי שכונה פעם). משמעות הדבר היא, כי ציון המבחן הוא הציון הסופי, בלי שקלול של ציון בית ספרי. עובדה זו היא משמעותית במיוחד עבור תלמידים אשר לא ממצים את יכולתם בבית הספר מסיבות שונות, ומגלים שבכל מבחן בגרות הציון השנתי הוריד להם את הציון הסופי לעומת הציון במבחן הבגרות.

צוות המרכז

שירה ביקשה לשוחח עם המורים לפני ההרשמה ולהצטרף לשיעורי ניסיון על מנת לחוות את הלך הרוח במהלך השיעור.  היא הבינה כי מדובר במורים בעלי ניסיון שאוהבים ללמד והדבר ניכר בסבלנות שלהם ובקשר שנוצר עם התלמידים, בהתמדה שלהם בהגעה לשיעורים ובהתקדמות בבית הספר.

צוות המורים ביהבים כולל מורים בעלי ניסיון ומוטיבציה להביא את התלמידים להצלחה מקסימלית. המורים שלנו מתעניינים באופן אישי בתלמידים ובהצלחתם ואוהבים ללמד את המקצועות שהם מלמדים ביהבים. 

ישנה התחשבות מלאה ביכולות ובצרכים של התלמידים, אך איננו מוותרים על כללי הבסיס – להגיע לשיעורים, להקשיב בשיעורים ולבצע את המטלות בבית.

אנחנו מאפשרים לתלמידים להיעזר במחשבים ניידים, מכשירי הקלטה או צילום של הלוח, מבינים שמדי פעם יש רצון לצאת להתאווררות, לשתות משהו ולחזור לשיעור – אך שומרים על מסגרת של שיעור מקצועי ויעיל.

גודל הכיתות

שירה הבינה כי הלימודים נערכים בקבוצות קטנות של עד עד 8 תלמידים ובאווירה שונה לחלוטין ממה שהייתה רגילה. הסברנו לשירה כי אנחנו מאמינים שבקבוצות קטנות  ניתן להצליח להגיע לכל תלמיד ותלמיד ולתת את מלוא היחס האישי והמענה המתאים לו.

בנוסף, היא ראתה שיש מספר קבוצות באותו המקצוע וכששאלה מדוע, הוסבר לה כי שיבוץ התלמידים מתחשב במספר פרמטרים, לדוגמא: ברמה האישית של התלמיד (אם יש פערים, למשל), במטרות שלו, בכיתה בה הוא לומד ועוד, דבר התורם להצלחה אישית של התלמיד והקבוצה כולה.

מנהלת המרכז, ורד יהב, הינה בעלת תואר ראשון במדעי ההתנהגות ותואר שני בייעוץ חינוכי מהאוניברסיטה העברית, ובעלת וותק של עשרים שנים בתחום.  נשמח לצרף אתכם להצלחה, פנו אלינו עוד היום