שיתופי פעולה עם בתי ספר ורשויות

תגבור לימודי ליבה בבתי ספר באמצעות המורים המצוינים של יהבים. מכוונים להצלחה!

20 שנות תגבור לאלפי תלמידי מרקעים שונים העמידו את המרכז בחוד החנית של הקניית לימודי הליבה. בשנים האחרונות החל המרכז  בשיתופי פעולה עם בתי ספר, רשויות עירוניות וארגוני חינוך ומספק תגבור לימודי וחוגי העשרה. מאחורינו שיתופי פעולה רבים בהקמת פרוייקטים לתגבור ושילוב תלמידים מתקשים במערכת החינוך. הקמת מרכזי למידה לאחר שעות הלימודים בבתי הספר, השלמת בגרות ו 12 שנות לימוד, תגבור אינטנסיבי לקראת בגרויות ופרויקטים נוספים בהתאמה אישית גם לתלמידים בעלי לקויות למידה והפרעות של קשב וריכוז.

אז איך זה עובד?

מרכז יהבים אחראי לחלק המקצועי של גיוס המורים והעסקתם, ועל כך שתכנית התגבורים תהיה בהלימה לתכנית הלימודים ולמטרות משרד החינוך. כמו-כן, מתקיים מעקב על התקדמות התלמידים והקבוצות ובקרה על תוצאות העבודה.

דוגמאות לשיתופי פעולה בהמשך העמוד

מעוניינים להצטרף? השאירו פרטים ונדבר

פעילות רחבת היקף על מנת לקדם את התלמידים במקצועות הליבה. הפעילות כוללת תגבור בבתי הספר בישוב תוך גיוס מורים ומורות לשפה, מתמטיקה ואנגלית. התגבור הלימודי ניתן בקבוצות קטנות ומותאמות על מנת ליצור קבוצה הומוגנית ולהתקדם באופן מותאם.

מנהלת מרכז הצעירים עתידים

בשנת הלימודים תשע"ו תשע"ז התקיים שיתוף פעולה מוצלח בין מרכז עתידים ברחובות למרכז יהבים, בתכנית השלמת השכלה לאוכלוסיית הצעירים בגילאי 18-35. במסגרת התכנית למדו הצעירים לבגרויות במגוון גדול של מקצועות, בכיתות לימוד של 15-18 תלמידים. מרכז יהבים התנהל מול רכזת מרכז הצעירים אשר גייסה את הסטודנטים ושמשה "גשר" בינם לבין יהבים. מרכז יהבים היה אחראי על הצד הפדגוגי של התכנים קרי, גיוס מורים, מעקב פדגוגי וייעוץ בנושא ההתאמות כולל גיוס ובקרת תשלום ועל גביית שכ"ל מהתלמידים באופן שוטף.

רכזת השלמת השכלה "נתן"

בשנה האחרונה עובדת חברת נתן בצמוד למרכז לימודי יהבים. לומדים שאנו מלווים משתלבים בלוחה של יהבים במרכז הצעירים ברחובות וכן בבית הספר עצמו בגדרה. המרכז ברשותה של ורד יהב פועל במקצועיות רבה ואנשי המרכז בקיאים בכל התקנונים והרפורמות במסגרת המערכת האקסטרנית במשרד החינוך. כמו כן, מתמחה ורד בתחומי לקויות הלמידה, בעיות קשב וקשיי למידה באשר הם. יש לציין כי חלק מהלומדים מתמודדים עם קשיי למידה ונתרמים רבות ממומחיות המרכז בתחום.

קב"סית מועצה אזורית לכיש

מועצה אזורית לכיש קיימה מרתון של תגבור במתמטיק במועד קיץ תשעג, ובמועד חורף תשע"ד, בעזרת מרכז לימודי יהבים. המרתונים נמשכו כחודשיים, ולמדו בהם תלמידים שהמועצה הגדירה כתלמידים הזקוקים לתגבור אינטנסיבי על מנת לעבור את הבגרות במתמטיקה ולאפשר קבלת זכאות לבגרות. בשני המועדים ניגשו רוב התלמידים למבחנים ועברו אותם בהצלחה, חלקם בציונים גבוהים מאד (מעל 90). התבצעה תקשורת שוטפת עם מנהלת המרכז ועם המורים המלמדים, והעבודה הייתה לשביעות רצוננו המלאה.

 ממה עוד יכולים התלמידים להנות בתגבור הלימודי של יהבים?

בין הפעילויות ניתן למצוא תגבורים במגוון מקצועות, מפגשי הוראה מתקנת ואסטרטגיות למידה, סדנאות של כתיבה יוצרת, כישורים חברתיים וכן פעילויות העשרה כגון חוגי מוזיקה ונגינה, תכנות, רובוטיקה ועוד…

בשנים האחרונות מייצר מרכז יהבים שיתופי פעולה רבים עם רשויות ובתי אנו מציגים את הפעילויות המתוכננות, נשמח לבחון אותן בהמשך הדרך ולתת מענה בהתאם לצורך.

 

  • תגבור לימודי בקבוצות של 7-8 תלמידים במקצועות השפה: מתמטיקה, אנגלית, שפה עברית
  • הוראה מתקנת בשפה ובמתמטיקה בקבוצות קטנות 
  •  אסטרטגיות למידה בשפה ומתמטיקה  
  • סדנת אסטרטגיות לכיתות ה'  ו' – לומדים אחת ולתמיד ופיתוח  “לומד עצמאי” 
  • סדנאות כתיבה יוצרת 
  • סדנאות כישורים חברתיים 
  • חוגי נגינה 

ורד יהב מאבחנת מוסמכת

יועצת חינוכית MA עם 25 שנות ותק ומקימת מכון יהבים. מאבחנת מוסמכת למבדקי מוקסו, פסיכודידקטי ומוסמכת אירלן בישראל

בדיקת אירלן על ידי מומחית

מוסמכת אירלן בישראל באבחון אירלן והתאמת שקפים. עוברת התמחות בהתאמת משקפי אירלן.

560X500_1_jpg

לחנות המוצרים שלנו

מוצרים ועזרים לסובלים מבעיות קשב