שיפור בגרויות בבית ספר אקסטרני

שיפור בגרויות לקראת לימודים אקדמאיים

שיפור בגרויות במרכז יהבים

מרכז יהבים פועל בשעות הבוקר והערב, ומציע קורסים לבגרות אקסטרנית, לטובת שיפור בגרויות והשלמה לתלמידי תיכון ולחיילים משוחררים בקבוצות לימוד קטנות.  שיעורי הזכאות לתעודת בגרות בקרב התלמידים שלנו הם מהגבוהים בבתי הספר האקסטרניים.

שיפור בגרויות ביהבים ללא צורך לחזור על שאלונים – שווה…

לעתים קרובות, יש צורך לשפר ציונים קודמים על מנת להתקבל למסגרות של לימודי-המשך לתיכון. חשוב לזכור, כי לאחר שמסיימים י"ב, משפרי הציונים מקבלים רק ציון אחד – את ציון בחינת הבגרות, ללא ציון שנתי ("מגן") ולכן חשוב להשקיע את המרץ במסגרת מרכז לימודי מקצועי ומיומן, כדי ל"הרוויח" את הציונים הנדרשים לקבלה בפקולטה המסוימת. 

אנחנו מאפשרים בחירה עם גמישות מקסימלית כדי להגיע למטרה הזו. כלומר, לא נחייב תלמיד ללמוד קורס מלא של 3, 4 או 5 י"ל מתמטיקה או אנגלית, אם מספיק לשפר שאלון אחד או שניים מתוך המקבץ הנדרש. 

לדוגמא – תלמיד שלמד 4 י"ל באנגלית והצליח בשני השאלונים הראשונים, C ו – D, יוכל לשלם וללמוד רק לשאלון E, ולשמור על הציונים הקיימים בשאלונים האחרים. בדרך זו, התשלום ושעות הלימוד מדויקים לגמרי, ואין צורך לחזור על מה שקיים.. 

הדגש במכינה הוא על השלמת הפערים במקצועות הריאליים, אשר מהווים "כרטיס כניסה" לכל פקולטה בכלל ולפקולטות ההנדסה בפרט, ולשיפור האנגלית ברמת הנדרשת. 

לעתים, כאשר חלפו הרבה שנים מאז הבגרות והתלמיד לא זוכר חומר רלוונטי, יכולה להיות המלצה לחזור גם על הקורסים הקודמים ולשפר בהם את הציון באותה הזדמנות, אך אין חובה לעשות זאת במידה והתלמיד לא מעוניין.  

הלימודים האקסטרניים ביהבים מתאימים לתלמידים המבקשים שיפור בגרויות, כי אין חובה לקחת מינימום מסוים של שעות, ואפשר לשלב אותם עם עבודה. קיימת התחשבות בעבודת התלמידים בבניית המערכת. 

מניסיוננו – תלמידים המגיעים לשפר ציונים ומתייחסים לכך ברצינות – מגיעים לשיעורים ומבצעים את העבודה הנדרשת גם בבית – מגיעים להישגים מרשימים ולהצלחה בהשגת מטרותיהם

תום

תום, בוגר י"ב, החליט לשפר עד הצבא ציונים באנגלית, בהיסטוריה ובמתמטיקה ולהשלים את כולם במועד החורף. לדבריו, עד כיתה יא הוא לא היה רציני לגבי הלימודים והראש שלו היה מלא ב"דברים אחרים". בכיתה יב', עם בגרות נפשית אחרת ולחץ לא קטן מההורים, הוא התחיל להתייחס ברצינות לציונים וכעת יש לו מוטיבציה גבוהה ללמידה ולשיפור הבגרויות

אריאל

אריאל, משוחרר טרי מצה"ל, רוצה להתקבל ללימודי הנדסה. על מנת לעמוד בתנאי הקבלה הנוקשים, חייב אריאל לשפר באופן משמעותי את ציוניו במתמטיקה ואנגלית ולהשלים בגרות בפיזיקה. הוא יכול לעשות זאת במסגרת קטנה עם גמישות בשעות הלמידה, כך שיוכל גם לעבוד

אז מה בעצם המשותף לאריאל ולתום?

שניהם למדו במסגרת אקסטרנית במרכז לימודי יהבים ונפגשו בחלק מכיתות הלימוד המחולקות לפי רמות. שניהם הצליחו, בעזרת עבודה קשה, להשיג את המטרות שהציבו לעצמם: אריאל שיפר את ממוצע ציוני הבגרות שלו ולאחרונה החל את לימודי הנדסת הבניין בטכניון  ותום קיבל תעודת בגרות בממוצע וכעת הוא בצבא עם תכניות גדולות לעתיד. בין אם מדובר בהשגת תעודת בגרות, או שיפור בגרויות או שיפור בהרכב הבגרות למטרת לימודים גבוהים, מרכז יהבים הוא המקום לעשות זאת.  לימודים בקבוצות קטנות, צוות הוראה שנותן את הנשמה וליווי מקצועי לאורך כל הדרך.

מורים סבלניים, כיתות קטנות ו 100% השקעה בסטודנט

שיפור בגרויות באווירה אישית

לימודים לטובת שיפור בגרויות ביהבים מתקיימים בבית פרטי, במסגרת אישית, מלווה ותומכת. קבוצות הלמידה הן עד 6-7 תלמידים, והמורים המלמדים הינם בעלי ניסיון בהגשה לבגרות ובעבודה בהוראה מותאמת. 

הלימודים מתקיימים בבקרים. אופן הלמידה הוא סמסטריאלי – ניגשים לבגרויות במועדי חורף וקיץ, כאשר כל קורס נלמד במהלך סמסטר אחד. רוב התלמידים לומדים בין שלושה לחמישה קורסים בסמסטר, ומגיעים ליהבים בין ארבעה-לחמישה ימים בשבוע.

שיפור בגרויות עם התאמות והקלות

חלק מן התלמידים זכאים להבחן עם התאמות שונות, ומקבלים את מלוא העזרה וההנחיה כיצד לפנות ולקבל זאת מן האגף האקסטרני. התאמות אלה גם נלקחות בחשבון במהלך הלמידה והמבחנים השוטפים ביהבים. במקרים בהם החלטת הועדה לא נראית סבירה, אנחנו מנחים את התלמידים כיצד להגיש ערעור, על-מנת לקבל את ההתאמות הרלבנטיות בכל-זאת.

לימודים אקסטרנים מאפשרים לתלמידים להיבחן בבחינות בגרות ולקבל תעודת בגרות ממשרד החינוך, ללא ציון שנתי ("ציון מגן" כפי שכונה פעם). משמעות הדבר היא, כי ציון המבחן הוא הציון הסופי, בלי שקלול של ציון בית ספרי. עובדה זו היא משמעותית במיוחד עבור תלמידים אשר לא ממצים את יכולתם בבית הספר מסיבות שונות, ומגלים שבכל מבחן בגרות הציון השנתי הוריד להם את הציון הסופי לעומת הציון במבחן הבגרות.

שיעורי ההצלחה ביהבים הינם גבוהים, כאשר הצלחה היא בראש ובראשונה לקבל זכאות לתעודת בגרות, ולעשות זאת עם ציונים הטובים ביותר האפשריים. במקביל, הביטחון העצמי ותחושת המסוגלות של התלמידים משתפרים, ומאפשרים להם להמשיך הלאה בגאווה ומתוך אמונה שהכל אפשרי!

מנהלת המרכז, ורד יהב, הינה בעלת תואר ראשון במדעי ההתנהגות ותואר שני בייעוץ חינוכי מהאוניברסיטה העברית, ובעלת וותק של עשרים שנים בתחום.